KONTAKT I POMOC: biuro@krainamateracy.pl
INFOLINIA: 573 053 573
Strona główna » Porady » Jaki materac dla seniora wybrać?

Jaki materac dla seniora wybrać?

Data dodania: 09-02-2023


Zdrowy i dobry sen to ważny czynnik samopoczucia niezależnie od wieku. Już od najmłodszych lat przywiązujemy wagę do wygodnego łóżka. Nic więc dziwnego, że osobom starszym, którzy często borykają się z różnymi problemami zdrowotnymi i zwyrodnieniami, brak komfortowego posłania obniża samopoczucie. Warto zatem zadbać o to, by materac dla seniora odpowiadał jego potrzebom, przynosił ulgę i dał uczucie komfortu.
 

Starych drzew się nie przesadza... A łóżek nie zmienia!

 

Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów materacy wyprodukowanych z myślą o seniorach. Pierwszy z prezentowanych modeli będzie idealny w przypadku, gdy osoby starsze nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na całkowitą wymianę wysłużonego tapczanu lub łóżka, które pamiętają poprzedni wiek. W takich sytuacjach sprawdzi się wariant nawierzchniowy. Miękki lub twardy – w zależności od potrzeb, ma grubość kilku centymetrów. Zmieści się więc na dotychczasowym posłaniu i przywróci utraconą wygodę. Szeroki wybór rozmiarów pozwoli dobrać ten idealnie pasujący do aktualnego mebla.
 

Nowy materac – nowa jakość snu

 

Wygodę zapewnią również materace piankowe. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego wypełnienia. Wariant poliuretanowy jest wykonany z syntetycznego PUR. Ma zwiększoną wytrzymałość i przez długi czas użytkowania wykazuje odporność na zniekształcenia. Zapewnia również optymalną izolację termiczną, co jest istotne u osób starszych. Modele termoelastyczne polecane są przede wszystkim seniorom mającym problemy z alergią. Przyjmuje się, że tego rodzaju materace mogą przyczynić się do zmniejszenia gromadzonych bakterii oraz roztoczy.
 

Wybierz komfortowe rozwiązania

 

Materace dla seniora to poważny zakup, który ma ułatwić naszym kochanym babciom i dziadkom codzienne funkcjonowanie. Brak bólu karku lub pleców nie muszą przecież towarzyszyć im przy śniadaniu. Dzięki nowemu posłaniu, które pozwoli się wyspać, zamiast dolegliwości mogą zyskać energię do pielęgnowania pasji lub zabaw z wnukami. Nie warto więc czekać z przywróceniem komfortu najbliższym seniorom.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu