KONTAKT I POMOC: biuro@krainamateracy.pl
INFOLINIA: 573 053 573
Strona główna » Porady » Surowce użyte do produkcji

Surowce użyte do produkcji

Data dodania: 03-12-2012
SUROWCE UŻYTE DO PRODUKCJI MATERACY HEVEA


Lateks:
 
Lateks naturalny (mleczko kauczukowe łac. latex sok, płyn.) –  jest pozyskiwany bezpośrednio z soku mlecznego roślin kauczukodajnych. Uzyskuje się go poprzez nacinanie roślin.
 
Pianka lateksowa jest niezwykle elastycznym tworzywem, które reaguje na kształt ludzkiego ciała, podkreśla jego zarys, a tym samym stanowi wsparcie ergonomiczne. Materace wykonane z tego nowoczesnego materiału przyczyniają się do zmniejszenia napięcia mięśni w całym ciele, zapewniają oparcie ortopedyczne kręgosłupa, wspomagają krążenie krwi i zapewniają komfortowy sen. Poduszki anatomiczne z pianki lateksowej zapewniają prawidłową pozycję kręgów szyi tak, aby głowa i kark mogły zrelaksować się w ciągu nocy.

Wśród wszystkich znanych materiałów do produkcji materacy to pianka lateksowa posiada najwyższy stopień elastyczności - odzyskuje ona swój początkowy kształt po licznych i długotrwałych deformacjach. Funkcja ta gwarantuje wyjątkowo długą żywotność materacy i poduszek – nawet do 10 lat bez żadnych ubytków.

Lateks jest surowcem naturalnym i przyjaznym dla środowiska człowieka. Nie powoduje alergii, gdyż nie zawiera białka, które często wywołuje reakcje alergiczne. Dodatkowo antyalergiczne i zdrowotne materiały wykorzystywane do produkcji pokrowców sprawiają, że komfort i doskonałą jakość snu mogą mieć wszyscy domownicy (od momentu narodzin aż do pełnej dojrzałości).

 
Pianka Memory (Visco, termoelastyczna):
 

Pianka została wynaleziona przez naukowców z NASA, aby poprawić komfort, niwelować uciski powstające na skutek długotrwałego przebywania w małym pomieszczeniu, w jednej pozycji.  Przez długi czas była dostępna tylko dla astronautów, teraz jednak mogą korzystać z niej wszyscy. 
 

W przeciwieństwie do innych pianek, pianko Visco działa pod wpływem temperatury ciała, delikatnie otula sylwetkę, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa.  To doskonały produkt ortopedyczny, gdyż niweluje powstawanie ucisków w partiach ciała, takich jak np. barki i biodra. Posiada właściwości antyalergiczne i przeciwodleżynowe. Jest stosowana zarówno w materacach lateksowych jak i sprężynowych czy piankowych. 


 

Mata kokosowa:
 
 
Jest surowcem naturalnym stosowanym przy produkcji zdrowych materacy. Produkowana jest z włókna kokosowego wulkanizowanego naturalnym lateksem. Zastosowana w materacach zapewnia lepszą cyrkulację powietrza oraz zwiększoną odbojność materaca. Włókno kokosowe jest doskonałym surowcem do uzupełnienia wkładu materaca. Kokos nie wydziela żadnych toksyn, ani innych substancji, które mogłyby niekorzystnie oddziaływać na skórę i drogi oddechowe dziecka. Dobrze przepuszcza powietrze. Materac, który ma zastosowaną matę kokosową i płytę lateksową ”oddycha”, ponieważ zarówno włókno kokosowe jak i lateks są sprężyste i przewiewne, a także bardzo trwałe i elastyczne zapewniając większy komfort snu. Eliminują także szkodliwy wpływ pól elektromagnetycznych.
 
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu