KONTAKT I POMOC: biuro@krainamateracy.pl
INFOLINIA: 573 053 573
Strona główna » Porady » Zdrowy sen alergika
Dodatkowe opcje przeglądania
Producenci
Animex HeveaJanpolPinioRelaks Sleep ComfortStudio Materace

Zdrowy sen alergika

Data dodania: 23-10-2012
alt


Po pierwsze - materac.

Najlepsze dla alergików są materace lateksowe. Lateks jest surowcem naturalnym i przyjaznym dla środowiska człowieka. Nie powoduje alergii, gdyż podczas procesu produkcji zostało wyodrębnione naturalne białko, które jest jednym z głównych alergenów. Specjalna konstrukcja materaca powinna zawierać liczne pionowe kanały wentylacyjne, co zapewni odpowiednią wentylację podczas snu, dzięki temu skóra dziecka oddycha w sposób naturalny i nie poci się. Lateks nie wchłania wody ani zapachów tworząc środowisko wolne od mikroorganizmów oraz roztoczy. Dodatkowo materac powinien być dwustronny ponieważ w przypadku nasilonych alergii zaleca się zmianę strony materaca raz na tydzień.

Polecamy: http://krainamateracy.pl/hevea-materac-lateksowy-celebrites-120x60-p-63.html

Po drugie - pokrowiec.

Nawet jeśli materac sam w sobie jest antyalergiczny nie zachamuje on w zupełności rozwoju bakterii i pleśni na swojej powierzchni. W tym celu pomocny okaże się pokrowiec. Najlepiej gdy pokrowiec wykonany jest (przynajmniej w 30%) z bawełny organicznej, która nie powoduje podrażnień delikatnej skóry dziecka, a także nie uczulają tak często jak te wykonane z bawełny konwencjonalnej. Poza tym organiczna bawełna pozyskiwana jest z upraw ekologicznych, w których nie stosuje się chemicznych środków ochrony roślin i nawozów sztucznych, nie kumuluje więc ona szkodliwych substancji, które często są powodem alergii. Dzianina, z której wykonany jest pokrowiec dla alergika powinien posiadać apreturę wykończeniową SANITIZED, która zwiększa barierę ochronną przed bakteriami i roztoczami.
Każdy pokrowiec, nawet jeśli jest wykonany z najlepszych materiałów przeznaczonych dla alergików, chłonie wilgoć i powinien być często prany (zdecydowanie częściej niż u dzieci bez alergii). Dlatego należy pamiętać aby sprawdzić, czy materiały są wystarczająco wytrzymałe i nie rozciągają się podczas prania.

Polecamy:
https://krainamateracy.pl/pokrowce-dla-dzieci-n-19.html
https://krainamateracy.pl/pokrowce-do-wyboru-n-6.html

Po trzecie - poduszka.

Przy wyborze poduszki musimy pamiętać o tym, że musi się ona nadawać do częstego prania i być odporna na działanie wysokich temperatur. Dzianina, z której wykonana jest poduszka dla alergika powinna posiadać apreturę wykończeniową, która zwiększa barierę ochronną przed bakteriami i roztoczami.

Dla najmłodszych dzieci polecamy:
https://krainamateracy.pl/poduszka-p-141.html

Dla starszych dzieci polecamy:
https://krainamateracy.pl/poduszka-lateksowa-hevea-disney-junior-40x30-p-92.html

Po czwarte - sypialnia.

Wystarczy stosować kilka prostych zasad, aby miejsce do spania alergika było dla niego bezpieczne:
1. Usuń z pomieszczenia wszystko, na czym osiadać może kurz: ciężkie zasłony, firany, dywany.  W przypadku konieczności zasłaniania okien najlepiej stosować rolety wykonane z materiałów łatwych do czyszczenia.
2. Pozbądź się kwiatów doniczkowych, gdyż w ziemi gromadzą się silne alergeny - pleśnie.
3. W pokoju dziecka z alergią nie powinny być przetrzymywane pluszowe zabawki - przechowuj je w oddzielnym schowku. Aby usunąć roztocza pluszowych zabawek przynajmniej raz na tydzień przez dobę potrzymaj w zamrażarce, a potem wypierz.
4. Często (najlepiej raz dziennie) przecieraj podłogę na mokro, najlepiej z użyciem odpowiedniego antyalergicznego preparatu do mycia podłóg.
5. Słuchaj komunikatów o stężeniu pyłków w powietrzu i jeśli jest ono wysokie, nie otwieraj okien.
6. Do odkurzania pomieszczenia stosuj odpowiedni sprzęt, przeznaczony dla alergików.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu