KONTAKT I POMOC: biuro@krainamateracy.pl
INFOLINIA: 573 053 573
Strona główna » Porady » Strefy komfortu / strefy twardości
Dodatkowe opcje przeglądania
Producenci
Animex HeveaJanpolPinioRelaks Sleep ComfortStudio Materace

Strefy komfortu / strefy twardości

Data dodania: 21-10-2012
alt


Strefy twardości inaczej zwane "strefami komfortu"


Nie tylko rozmiar czy materiał, z którego zostało wykonane podłoże do łóżka ma znaczenia. O efektownym śnie w dużej mierze decydują strefy twardości materaca. Gdzie się znajdują, dlaczego najlepszy jest model z 7 strefami komfortu i na które części ciała oddziałują?
 

Czy strefy twardości mają znaczenie dla kręgosłupa?

 

Głowa, ramiona, kręgosłup, miednica, biodra, kolana, stopy w ciągu kilku godzinnego snu stale dotykają podłoża. Strefy twardości w materacu – maksymalnie 7 - są więc dostosowane do układu naszego ciała. Mają za zadanie zadbać o komfort podczas leżenia i rozluźniać poszczególne części sylwetki, zapewniając im optymalne podparcie. Występują w materacach sprężynowych oraz piankowych.
 

7 stref odpoczynku

 

W asortymencie naszego sklepu internetowego posiadamy materace lateksowe o kilku strefach komfortu: 1, 3, 5, 7. Materac zapewniający 7 stref najlepiej dopasowuje się do naszego ciała. Stworzono go z myślą o osobach dorosłych. Dzieci i niemowlęta, ze względu na niski wzrost, powinny korzystać z innego rodzaju produktu. Każda z części ma inny poziom twardości - dopasowany do konkretnej części sylwetki. Najtwardsza przypada na odcinek biodrowo-krzyżowy kręgosłupa. Kolejne z 7 fragmentów, zróżnicowane poziomem twardości, umieszczone są na wysokości ud oraz klatki piersiowej, w okolicach barków i ramion oraz łydek i kolan, pod głową i stopami.
 

Różne strefy twardości na różne części ciała

 

Komfort głowie i nogom zapewnia fragment o średnim utwardzeniu. Warto zaznaczyć, że jest on stosowany po obu stronach posłania - tak, by w zależności od jego położenia, należycie pełnił funkcję. Barki rozluźnią się i odciążą, a góry odcinek kręgosłupa ułoży się w naturalnej dla siebie pozycji. Łydki mogą liczyć na elastyczne podłoże, co pozwala na bardziej swobodny przepływ krwi. O komfort dla stóp dba natomiast część o średnim poziomie twardości.
 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu online – zadbamy o relaks i wygodę podczas snu. W przypadku pytań pozostajemy do dyspozycji. Pomożemy dobrać odpowiedni model do twoich potrzeb i twojego stelaża.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu