KONTAKT I POMOC: biuro@krainamateracy.pl
INFOLINIA: 573 053 573
Strona główna » Porady » Jakie są rodzaje materacy?

Jakie są rodzaje materacy?

Data dodania: 09-02-2023


Dobry sen? To nie tylko długi, ale przede wszystkim wygodny wypoczynek! Warto więc zadbać nie tylko o stylową i miękką pościel czy elegancką ramę łóżka. Podstawą wyposażenia sypialni powinien być materac. Jakie są rodzaje? Sprawdź i wybierz najlepszy dla siebie i bliskich.
 

Modele z wkładem kieszeniowym

 

Rodzaje materacy, które cieszą się największą popularnością? Sprężynowe. Praca tych elementów wewnątrz podłoża sprawia, że codzienny odpoczynek zyska inny wymiar. Wkład dopasuje się do krzywizn kręgosłupa, zapewniając mu stabilną pozycję podczas snu. Sprężyny podzielone są na strefy – tak, by zapewnić śpiącemu właściwe podparcie w trakcie relaksu.
 

Dla miłośników nowoczesnych rozwiązań

 

Materace piankowe, w zależności od wariantu, mają jedną lub wiele warstw. Powstają z pianek lateksowych, termoplastycznych, wysokoelastycznych lub poliuretanowych. Ten rodzaj dopasowuje się do ciała, a wybrane modele są wyposażone w funkcję masażu. Zapewnia dobre odprowadzanie wilgoci. Piankowe wypełnienie proponujemy m.in. dzieciom, które ukończyły 2. rok życia. Wyznaczone strefy twardości będą bowiem doskonałym podparciem dla młodego i rozwijającego się kręgosłupa. Co ważne, materiał szybko schnie – to istotne w przypadku najmłodszych użytkowników.
 

Ostatnia (miękka) deska ratunku

 

Rodzaje nawierzchniowe to alternatywa dla osób, które nie mogą wymienić głównego materaca lub całego mebla. Mają grubość kilku centymetrów i grubości kilku centymetrów. Ich zadaniem jest wyrównanie powierzchni do spania oraz, w zależności od problemu, zmiękczenie lub utwardzenie podłoża. Modele z pianką termoelastyczną dopasowują się do kształtu ciała. Poprawiają tym samym jakość snu i sprawią, że rano wstanie się bardziej wypoczętym.

Nie tylko wygoda – dobry materac to dobre zdrowie!

Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów materacy. Inne sprawdzą się w przypadku niemowląt i dzieci, inne w sypialniach dorosłych. Bardziej miękki lub twardy, w różnych rozmiarach – dokonaj wyboru, by zadbać nie tylko o komfort, ale i zdrowie organizmu.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu